Najlepsze prezenty świąteczne

Najlepsze prezenty świąteczne

Dylematy Świętego Mikołaja

Święta Bożego Narodzenia to dla dzieci radosny i wyczekany czas. Zostaje on w pamięci na całe życie. W dorosłym wieku chętnie wracamy pamięcią do tych bajkowych chwil, spędzonych z rodziną przy pachnącej choince. Dorośli, którzy są odpowiedzialni za organizację Świąt i zakup prezentów, nie zawsze czekają na ten czas z takim samym optymizmem. Grudzień to dla nich nie tylko czas radosnego oczekiwania na rodzinne spotkania. Rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie- wszystkich czeka jeszcze przedświąteczne spotkanie ze Świętym Mikołajem. Co podarować dzieciom, by pojawił się uśmiech na ich twarzy? 

Książki, pluszaki i gry planszowe – klasyka zawsze jest w modzie

Media i internet wciąż kreują nowe mody. Dzieci często zafascynowane są aktualnie lansowaną i reklamowaną zabawką. Ten zachwyt potrwa do następnego sezonu, kiedy to inny gadżet zastąpi aktualny obiekt ich marzeń. Ten, który aktualnie wydaje się najlepszy, odejdzie w zapomnienie. Kupując dziecku prezent nie warto kierować się kapryśną modą, która przemija. Ma to duży walor pedagogiczny. Dzieci uczą się, żeby nie podążać za złudnym światem komercji, który w manipulujący sposób rozbudza w nas potrzeby zakupowe. Dziecko, które dostanie pod choinkę pluszaki, książkę, grę planszową czy inny pożyteczny prezent zrozumie, że mamy dystans do wszelakich modnych nowinek. Przemyślany prezent często jest dobrej jakości i zostaje w rodzinie na lata. Służy i innym jej członkom, buduje wspomnienia i po latach budzi sentyment i tęsknotę za dawnymi czasami.

Od przybytku głowa nie boli, czyli co zrobić, gdy prezentów jest za dużo

Współczesne rodziny posiadają mniej dzieci niż kilkadziesiąt lat temu. Dzieci mają większą szansę na otrzymanie wielu prezentów. Warto pamiętać, że choć nam niczego nie brakuje, w okolicy mogą mieszkać mniej zamożne rodziny. Nadmiarowymi lub po prostu nietrafionymi prezentami, można też obdarować dzieci z domu dziecka. Nauka solidarności i zwracanie uwagi na potrzeby innych to najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować dziecku.